Po kratší přestávce jsme opět letos navštívili Agios Stefanos - vila Maria z CK Mile

Sluníčko se činilo, moře bylo perfektní a středisko nám dopřálo potřebnou dávku na regeneraci sil. Restaurace u dvou hvězd uspokojila naše labužnické choutky, v Arilas začali prodávat skvělý gyros, supermarket u bublinky rozšířil prodejní prostory, šmudla Dýnos přestal už půjčovat auta, plavčík zjistil, že je možné koupání i ve vlnách, starý Mantos opět chodí. Mohl bych tedy být spokojen. Spokojenost byla, ale nahořklá. Za těch několik let co jezdím na Corfu pozoruji budování "cestovního průmyslu". Velmi podstatnou přeměnu jsem pozoroval např. ve středisku Sidari. Před pěti roky byla hlavní ulice lemována tavernami, kde hrála řecká hudba, krojované dívky vítaly u vchodu návštěvníky, pilo se místní víno, tančilo se na řecký způsob, pláže byly špinavé. Současný stav je podstatně jiný. Taverny se změnily v diskotéky, majitelé nakoupili pořádné aparatury, dívky vysvlékly kroje a u vchodu se polonahé kroutí u tyče, pije se whisky a hajneken, řecká kuchyně je nahrazena čikenčips, pláže jsou ještě špinavější. Každý domorodec již vlastní motorku nebo auto a tak může dohnat své sebevědomí a bohužel se tak děje.

Co je však nejhorší, že i Agios Stefanos se začíná "civilizovat", stará pekárna byla nahrazena mexickou restaurací, vedle Mantose vznikl klub Florida love (domorodci hrají jižanskou hudbu), Mária nám každý večer naordinovala Abbu apod., ze starého přístavu se stává smetiště...

Velmi světlým bodem celého pobytu byl delegát CK Mile Vasil - takových lidí je na světě málo. Děkujeme.

Předpokládám, že jsou i lidé kteří si právě takto představují dovolenou - já k nim nepatřím a už pro mne přestává platit Corfu - ostrov návratů.

 

panorama z Marie kýčovitý pohled v pozadí Albánie Arilas dům na útesu
thn_corfu01.jpg thn_corfu02.jpg thn_corfu03.jpg thn_corfu04.jpg thn_corfu05.jpg
noční motýl kočka Paleokastrisa Andělský hrad vážka
thn_corfu06.jpg thn_corfu07.jpg thn_corfu08.jpg thn_corfu09.jpg thn_corfu10.jpg
kytka západ západ západ
thn_corfu11.jpg thn_corfu12.jpg thn_corfu13.jpg thn_corfu14.jpg

© 2006 Jaroslav Zikmund